Собор Святого Юра

Якщо вам раніше не вдавалося побувати у Львові, а тепер видалася така можливість, не зволікайте і вчиніть подорож до собору Святого Юра, який є візитною карткою цього чудового міста.
Ця греко-католицька святиня, що представляє архітектуру пізнього бароко, знаходиться за адресою площа Св. Юра, 5. Розташування собору, побудованого за проектом архітектора Бернарда Меретина, дозволяє бачити золоті куполи святині практично з усіх країв передмістя Львова. Архітектурна композиції собору Святого Юра складає палати митрополитів, дзвіницю, оточцючі з трьох сторін собор капітальні дома, а також ворота, які прикрашені скульптурними зображеннями святих. Варто відмітити, що усі спорудження собору були виконані різними майстрами.

Ви підніметесь по сходах з двома прольотами над гротом в якій ви побачите скульптуру відлюдника, перш ніж потрапитє до собору. По дорозі до собору ви можете спостерігати скульптури уздовж сходів, і красиві ліхтарі. Що стосується дзвіниці собору Святого Юрко, то там знаходиться унікальний дзвін, створений майстром Яковом Швидкою в 1341 році.

Одним з класичних прикладів скульптури у стилі барокко, який знаходиться в Україні, є скульптура "Юрій Змійоборєць", яка знаходиться на аттику собору. Усередині собор також вражає витонченістю і пишнотою убрання. Центральною композицією усередині собору є "Проповідь Христа", виконана автором Франциском Смуглевичем. Варто відмітити, що собор Святого Юра відвідують також, щоб побачити хоч одним оком чудотворні ікони, яких тут дві, - це ікона Києво-печерської Божої Матері і ікона Теребовелькой Богородиці, обидві написані в ХVII столітті

У усипальнях, які є в соборі Святого Юрко, поховані видатні діячі церкви, а також Ярослав Осмомисл, князь Галицький

Важкі часи довелося пережити собору Святого Юра. Після того, як помер митрополит Шептицький, владою навесні 1946 року був скликаний псевдособор, із-за якого церква була практично ліквідована і була об'єднана з Московським патріархатом. Проте становлення Греко-католицької церкви припало на 1989 рік, коли їй вдалося відродитися