Софіївка

Booking.com

 Умань славиться справжньою перлиною -  відомим дендропарком «Софіївка». Цей парк може по праву називатися одним з найкрасивіших у всьому світі, зібравши в собі найкращі шедеври садово-паркового мистецтва. Тут не тільки дерева і квіти - тут можна побачити гармонійне поєднання води, землі, живої природи, а також творів скульптури і архітектури.
Заснований парк був графом Станіславом-Феліксом Потоцьким у 1796 році. У 1802 році Станіслав подарував цей парк своїй прекрасній дружині гречанці Софії до дня народження. На честь неї парк і отримав свою назву. Бельгійський військовий інженер Л.Метцель брав участь у зведенні парку і використовував сюжети грецької та римської міфології.
На той момент в «Софіївці» з'явився Великий водоспад із залізним містком, громовий грот, вирубаний в скелі Амстердамський шлюз, Грот Венери, ставки - Верхній і Нижній, басейн Рибки і навіть підземна ріка Стікс. Однак через деякий час парк поповнювався новими унікальними пам'ятками - були побудовані водні вороти, Павільйон Флори і Рожевий павільйон, а також Китайська альтанка.
Оригінальні твори паркової скульптури з «Софіївки» виставляються біля центрального входу готелю-музею. Новий вхід розташовується навпроти автовокзалу. Там же ви зможете відшукати магазин з саджанцями.
Особливо багато народу в «Софіївці» у вихідні дні, проте відкрито парк кожен день з 9 години ранку. Безумовно, потрапити туди можна і раніше. Обов'язково вирушайте в парк з екскурсією - ви не тільки отримаєте задоволення від прогулянки, але й довідаєтеся багато нового і незвичайного. Вхід в парк після 18:00 - безкоштовний.
Однак не тільки екскурсії викликають інтерес туристів. На човні ви може проплисти по підземній ріці, покататися на поромі, гондолі або катамарані. Крім того, можна покататися на конях або на возі. Бажаючі можуть сфотографуватися в історичних вбраннях 19 сторіччя.
Молодята - нерідке явище для парку «Софіївка». Тут виходять незвичайні фотографії, а в павільйоні Флори навіть проводять реєстрації шлюбів - для уманців і молодят з інших міст України.