Центральна площа Чернівців. Панорама 3д

 Центральна площа Чернівців в минулому носила назву площа Ринок або Рингпляц Площа дійсно є центральною - від неї як промені розходяться на всі боки майже усі головні вулиці міста : Головна, Університетська, І. Франка, Руська, вул. О. Кобилянської.  Історія створення центральної площі Чернівців досить цікава: А австрійський цисар Йосиф ІІ. у 1786 р. під час відвідування Чернівців запропонував створити на тодішній околиці міста простору площу, де можно булоб проводити ярмарки, а в звичайні дні працював міський ринок. Міська влада поволі викуповувала земельні ділянки у горожан, і будувала площу. Тоді площу називали "Рингпляц", а на початку 19 ст. площа отримала статус головної.

  В 40-х роках 19 ст. на площі збудували міську ратушу, що має висоту 50 метрів. Ратуша стала прикрасою міста. У австрійський період багато будинків Центральної площі були готелями і ресторанами. Готель "Під Чорним Орлом"був самим відомим в Чернівцях - сьогодні в цій будівлі знаходиться головний корпус торговельно-економічного інституту. Навпроти колишнього готелю "Під Чорним Орлом" в 1910 р. почав працювати готель"Золотий Лев". Зараз в цьому будинку працюють магазини, один з них магазин техніки- Фокстрот.

Навпроти будівлі мерії знаходиться памятник Тарасу Григоровичу Шевченко, за його спиною фонтан.Стіну за фонтаном прикрашає баннр, присвячений 600 річчю міста Чернівці, на якому зображена старовинна карта, а також фрагмент листа з першою письмовою згадкою про Чернівці. Біля памятника українському поету доволі часто проходять різні акції. Перша сферична панорама центральної площі була зроблена 5 травня 2011 року. В цей день національно свідомі чернівчани прийшли до пам"ятника Шевченко вдягнені у вмшиванки, ця подія була внесена до Книги Рекордів України.

Зправа від будівлі мерії Чернівців знаходиться будівля Художнього Музею. Споруда сама по собі являється має художню цінність, оскільки в його оформленні віртуозно об'єднані скульптура, живопис, ліпнина, вітражі і навіть художній метал. Фасад будівлі досі прикрашає фреска із зображеннями провінцій Австрійської імперії.Зліва від мерії розташовується будова рожевого кольору з написом Belle Vue, що в перекладі з французького означає "красива вулиця". Від центральної площі бере свій початок вул. О. Кобилянської (в австрійський період Панська вулиця), колись на початку вулиці була елітна кав'ярня " Габсбург". У вихідні дні на цій вулиці завжди багатолюдно, тут знаходиться багато кафешок, є 2 кінотеатри, краєзнавчий музей, художній салон. Уся вулиця складається з красивих будівель, побудованих в австрійський період. На вулиці Кобылянской знаходяться: німецький будинок, польський будинок, Собор Святого Духу(дворовий східний фасад), Чернівецький ЗАГС, піца-парк, Віденська кав'ярня, музична школа №1, музична школа №2, філія НБУ України, Господарський суд Чернівецької області.